ALE!

BIOklar tiigifilter

477.79 5899.00 

477.79  - 5899.00 

Bioklar tiigifilter tagab sobiva bioloogiliselt aktiivse pinna, mis on ülioluline puhta, selge vee hoidmisel ja õige bioloogilise tasakaalu säilitamisel tiigis ka suure kalavaru korral.

* Tarne: 10-30 tööpäeva

Kategooria:

Tiigifilter BIOklar tagab täieliku mehaanilise ja keemilise tiigi filtreerimise. Klaasplastist valmistatud filtrikorpus ja vastupidav konstrukstioon muudab selle väga töökindlaks. Bioklar tiigifilter tagab sobiva bioloogiliselt aktiivse pinna, mis on ülioluline puhta, selge vee hoidmisel ja õige bioloogilise tasakaalu säilitamisel tiigis ka suure kalavaru korral.

Igal sektsioonil on sette kogumiseks klapiga koonus, tänu millele saab sette filtrist hõlpsalt eemaldada ja filtrit puhastada. Sellise filtri puhastamise hõlbustamiseks ja veevoolu läbi filtrimaterjali paremaks kontrollimiseks on filter jagatud järjestikku ühendatud kambriteks.

.

Filtri materjalid:

  • Harjasfilter – vesi suunatakse esimese kambri koonusesse, kus vee vool aeglustub ja jämedamad osakesed sadestuvad põhja. Iga kambri alumises osas asuva klapi avamisega saab setteid kergesti eemaldada. Seejärel läheb vesi sujuvalt paagi ülemisse ossa, kus seal asuvad spetsiaalsed filtriharjad eemladavad järele jäänud suuremad osakesed.

  • Filtreerimisšvamm või Jaapani matt – järgnev korpus on täidetud kas paksu filtreeriva või nn. Jaapani matiga (teatud tüüpi paks käsn). Need filtreerivad veest välja peenemad osakesed ja tänu oma suurele aktiivpinnale toimub saasteainete bioloogiline lagunemine.
  • Viimane korpus täidab peamiselt bioloogilise filtreerimise rolli. See on täidetud spetsiaalse, põletatud ja väga poorse Aquarock saviga, mis on ideaalne elupaik nitrifitseerivatele bakteritele.

Filtri puhastamine on võimalikult lihtsaks tehtud. Suurema sedimendi eemaldamiseks tuleb avada lihtsalt klapid ja lasta sedimendil välja voolata. Põhjalikuma puhastamise jaoks tuleb lasta klappidest tühjaks terve filter. Selle käigus võtab vesi kaasa filtri materjalil oleva suurema sedimendi. Suure määrdumise korral võib läbi loputada ka filtri materjalid.

 

Sulle võib meeldida ka…