Kuldkala

4.00 5.00 

4.00  - 5.00 

Kuldkala ehk värviline koger. Kala on vastupidav Eesti kliimas, talub võrdlemisi hästi hapnikuvaest vett ning paljuneb tiikides väga kiiresti. Kuldkala kolmas-neljas põlvkond meenutab hõbekokre (halli värvi).

Valikus on Shubunkinid, kollased, punased, valge-punased ja loorsabad.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Kuldkala (Carassius auratus) ehk värviline koger on tuntud esmajoones ilukalana. Neid võib leida erinevates värvitoonides, sealhulgas kuldne, oranž, punane, kollane, valge, must, kirju.

Kuldkalad paljunevad Eesti kliimas väga kiiresti. Erinevalt koi karpkaladest muutub kuldkala mõne põlvkonna jooksul taas hõbedaseks (koi karpkala järglased on värvilised). Peamine eristav tunnus kuldkaladel on poisete puudumine (koi karpkaladel on kaks paari). Kuldkala keha on ümaram, kaetud väikeste soomustega. Kalad on tavaliselt väiksemad kui teised karpkalad, ulatudes tavaliselt 10–20 cm pikkuseni.

Kuldkalad taluvad suhteliselt hästi hapnikuvaest vett, mistõttu on nad vähenõudlikud elutingimuste suhtes.

Kuldkaladest on aastasadade vältel aretatud sadakond erinevat tõugu.

  • Komeedil on väga pikk sabauim, mis ületab mõnikord 3 – 4 korda kehapikkuse. Mõnedel kaladel on pikenenud ka rinna- ja kõhuuimed. Värvus võib olla erakordselt varieeruv.
  • Lehviksaba on lühikese, kuid kahekordsete hõlmadega sabauimedega kala.
  • Shubunkinil on suhteliselt lühike keha ja pikk ühekordsete hõlmadega sabauim. Hinnatakse just läbipaistvate soomustega (“soomusteta”) ja nn. sitsikirjusid (sinise, musta, kollase ja valge värvuse kombinatsioonid) kalu.
  • Loorsaba paistab silma väga pika, läbipaistva (nagu loor) kahekordse sabauimega. Mõnikord on ka seljauim kahekordne. Loorsaba kehaproportsioonide kohta kehtivad kindlad nõuded: neil peab olema lühike ja ümar keha, lühike pea, keha ja uimede mõõtmete täpne vahekord.

E-poe tellimustel püüame võimaluste piires arvestada kliendi soovidega, kuid kahjuks ei saa me garanteerida soovitud värvi/liigi olemasolu. Samuti ei saa me teha pilte/videoid igast kalast või uuest partiist eraldi, sest olemasolevate kalade valik muutub igapäevaselt.

Sulle võib meeldida ka…