Kuldne linask

5.00 

5.00  - 5.00 

Kuldne linask on rahumeelne mageveekala, mida eristab särav kuldne värvus ja tihedad väiked soomused. Kala eelistab taimestikurikkaid ja mudase põhjaga veekogusid ning on vastupidav hapnikupuudusele ja kõrgele veetemperatuurile. Kodutiigis paljuneb kiiresti.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Kuldne linask (Tinca tinca gold) on rahumeelne mageveekala. Eristub teistest tiigikaladest oma küllastunud kuldse värvi poolest. Soomused on väikesed, tihedalt keha vastas. Kehal on palju lima. Suunurkades on üks paar väikeseid poiseid.

Kuldne linask kasvab suhteliselt aeglaselt. Viiendal eluaastal saavutab ta pikkuse 30 cm ja kaalu 900–1200 g. Toiduratsioonis domineerib esialgu zooplankton, hiljem bentostoit (veekogude põhjasetteis ja põhjas elavate organismide kogum). Lisatoiduna sobivad uppuvad karplaste jõusöödad.

Linask eelistab hästi soojeneva seisva veega taimestikurikkaid mudase põhjaga kohti. Erinevalt kuldsäinast on linask päevavalguses üsna passiivne, tegutseb enamasti hämarikus. Talveks poeb mutta, jääb uinakusse. Talub suurepäraselt hapnikupuudust ja kõrget veetemperatuuri (kuni 40 ºC).

Kodutiigis saavad linaskid suguküpseks 4 – 5-aastaselt ning paljunevad kiiresti.

Sulle võib meeldida ka…