Vesiroos Aurora

21.00 

Vesiroos Aurora sobib kasvatamiseks ka väiksemates tiikides ja veenõudes. Vesiroos kuulub muutuva õievärviga vesirooside hulka: mõne päeva jooksul pärast õitsemist muudab ta oma värvi aprikoosist punakasoranžini ja roosaks.

* Vesiroosid saadetakse tervete risoomide ja lehtedega istutuskorvis
* Tarneaeg: 3 – 13 tööpäeva maist septembri lõpuni

Ainult 4 laos

Kategooria:

Vesiroos Aurora on kaunite tähekujuliste õitega kääbus-vesiroos, mis sobib kasvatamiseks ka väiksemates tiikides ja veenõudes. Aurora kuulub muutuva õievärviga vesirooside hulka: mõne päeva jooksul pärast õitsemist muudab ta oma värvi aprikoosist punakasoranžini ja roosaks. Aurora lehed, nagu ka teiste kollaste või oranžide õitega sortide puhul, on rohelised, dekoratiivsete punakas-pruunide laikudega. Vesiroos talub hästi poolvarju ning päikeselises kohas püsivad õied avatuna ka hilisel pärastlõunal.

Omadused
* Õievärv: avanedes kollased, vananedes muutuvad oranžist punaseni.
* Õied: 12 cm.
* Lehed: rohelised, dekoratiivsete punakas-pruunide laikudega.
* Taime laius: 100 cm.
* Vee sügavus: 30 – 50 cm.
* Vesiroos Aurora õitseb juunist ja septembrini.

Istutamine
Looduslikku tiiki saab vesiroosi istutada otse mutta, vähemalt 50 cm sügavusele, kus põhi ära ei külmu. Sellisel juhul talvitub vesiroos väga edukalt. Põhi ei tohiks olla liialt liivane, kasvuks vajab ta rammusat savikat pinnast. Kui tiik külmub ära, siis tuleb sügisel taim koos korviga veest välja võtta ja viia mujale talvituma. Selleks sobib kelder, milles temperatuur on stabiilselt mõned kraadid plusspoolel. Selleks asetage taim eraldi veega täidetud anumasse. Talvel kontrollige, et vett oleks taimel piisavalt ning vajadusel lisage juurde.

Sulle võib meeldida ka…