Jõeforell

0.69

* Saadavus poes: aprillist
* Kalakuller toob koju 3 – 13 tööpäeva jooksul

Kalu ei broneerita!

Kategooria:

Kirjeldus

Jõeforell (Salmo trutta morpha fario) on kalaliik lõheliste sugukonnast.

Kehakujult sarnane meriforelliga, ent viimasest pisut jässakam. Värvus väga varieeruv. Selg enamasti tumerohekas või -pruunikas, vahel must. Selg ja küljed kaetud mustade ja punaste tähnidega, esimesi rohkem küljejoonest ülalpool, teisi sellest allpool. Noortel isenditel külgedel tumedad tähnikutele tüüpilised ristlaigud. Suguküpsete (eeskätt emaste) küljed sageli sinakashõbedase varjundiga. Kudemisajal tekib isaste alalõuale vaevu märgatav kõhrkonks.
Jõeforell on väga kohanemisvõimeline liik. Eelistab vee tº 10-18 ºC, ent talub isegi 16-30 ºC. Pole nii nõudlik varjepaikade ja voolurezhiimi suhtes kui jõeforell, võib elada ka kanaliseeritud jõelõikudes.
Sööb peamiselt põhjas elavaid selgrootuid, oluliseks võib saada ka õhutoit. Suurtele forellidele langevad kohati saagiks hiired, konnad ja kalad (viimastest peamiselt lepamaim). Toitub kõige paremini vee tº 14-18 ºC juures, kuid ei paastu isegi talvel 2-3 ºC juures. Tiikides söödetakse tänapäeval jõeforelli granuleeritud kuivsöödaga. Seda kulub 1 kg kala tootmiseks umbes 1,1 kg.
Jõeforell kasvab meriforellist mitu korda aeglasemalt, seda eriti pärast suguküpseks saamist.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Jõeforell”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.