Aquatest NO2

8.39 

Aquatest NO2 nitritite (lämmastikdioksiidi) kontsentratsiooni mõõtmiseks.

* Tarneaeg: 3 – 13 tööpäeva

Ainult 7 laos (saab järeltellida)

Aquatest NO2 kasutatakse lämmastikdioksiidi kontsentratsiooni määramiseks vahemikus 0 kuni 1.5 ppm. Nitritid moodustuvad  lämmastikuühendite oksüdatsiooni käigus aerobsete bakterite poolt. Oksüdatsiooni järgmises etapis muudetakse nitritid nitraatideks, mis moodustavad akvaariumites lämmastiku ringluse lõpp-produkti.

Aquatest NO2 komplektis on:
  • reagendid (2 pudelit)
  • värviskaala
  • katseklaas
  • süstal
  • kasutusjuhend
Lihtne kasutada:
  • lisada indikaator ja veeproov katseklaasi
  • lasta lahusel seista 5 minutit
  • tulemust saab vaadata värviskaala abil

Märkus. Nitritite taseme tõus vees on märk mittetöötavast lämmastikutsüklist ehk akvaariumi bakterikoloonia ei ole piisavalt suur, et jääkaineid ümber töödelda. Nitritid NO2 tekivad kui ammoniaak töödeldakse heade bakterite poolt nitrititeks. Kõrget nitrite taset põhjustavad ületoitmine, järsk jäätmete tekkimine (tuuakse liiga palju kalu korraga, akvaariumit ei puhastata, taimed hakkavad kõdunema), nitrifiltseerivate bakterite puudumine filtris, nõrk filter – ehk samad põhjused, mis on ka ammoniaagi puhul. Kui ammoniaagitase tõuseb, siis tõuseb varsti ka nitrite tase.  Kõik see on omavahel seotud.

Nagu ammoniaagi korral, nii ka nitritite puhul, tuleb kalade ebaloomuliku käitumise korral teha veetest, sest vee kvaliteet on sageli suuremate probleemide alguseks. Pidev kokkupuude nitritite ühenditega kontsentratsioonil üle 0.3 ppm on kaladele kahjulik (lõpused muutuvad punakamaks/pruunikamaks), kontsentratsioon üle 1 ppm on äärmiselt mürgine (nitrite verre sattumise korral ei suuda veri hapnikku kanda) ja üle 5 ppm on eluohtlik. Ohtliku taseme korral tuleks toimida samamoodi nagu kõrge ammoniaagitaseme korral. Kõigepealt vaheta vett ning seejärel lisa baktereid. Kõige parem on muidugi kalad töötavasse akvaariumisse hoiule anda kuni saad lämmastikutsükli ilusti käima. Ka peale kalade lisamist peaks testima nitrite taset, eriti siis kui vahepeal on ammoniaak tõusnud. Tee algul igapäevaselt teste, kui asi on paremuse poole läinud siis üle päeva kuni 1 kord nädalas. Kui näidud on püsivalt jõudnud nullini, siis võib testi teha kord kuus.

Sulle võib meeldida ka…