Kuldne sterlet

4.49 14.90 

4.49  - 14.90 

Kuldne sterlet on võrreldes teiste tuurlastega väikseim ning lühima elueaga, vastavalt 100 cm ning 25 aastat. Toitub enamasti selgrootutest. Kodutiikides ei paljune.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Kuldne sterlet (Acipenser ruthenus) on võrreldes teiste tuurlastega väikseim ning lühima elueaga, vastavalt 100 cm ning 25 aastat.

Sterlet on üldiselt mageveekala, kellele sobivad kudemiseks kiirevoolulised madalad kruusase põhjaga jõelõigud. Looduses suudab ka paljunedes ristuda vene tuura ja sevrjuugaga. Kuldne sterlet ei paljune kodutiikides.

Kuna sterleti eluiga võrreldes teiste tuurlastega on lühem, siis on ka suguküpsuse saavutamise aeg lühem: isastel 3-7 aastat ning emastel 5 – 12 aastat.

Oma väikese suu tõttu toitub enamasti selgrootutest, esmajoones putukate vastsetest, keda veekogu põhjast leida võib. Kodutiigis võib kaladele anda tasakaalustatud uppuvat jõusööta. Tuuralistele mõeldud kalasööt on rasvasem kui karplaste oma.

Kuldse sterleti kalamarja peetakse ka maailma kõige haruldasemaks tuurlaste kalamarjaks oma kuldse värvuse tõttu, sest vaid 5 – 10 % sterletitest on albiino vormid.

Millised ohud? Saarmas, haug ja teised röövtoidulised liigid.

Aereerimine. Talvel soovitame tiiki aereerida, et vältida hapnikupuudust ja tagada kalade ellujäämine. Aereerimine aitab eemaldada kahjulikke gaase (metaani ja vesiniksulfiidi) ning takistab anaeroobse keskkonna teket jää all, mis võib kahjustada kalade tervist.

Sulle võib meeldida ka…