Lootos Momo Botan

46.00 

Lootos Momo Botan on kääbussort, mis meenutab ilusaid roosakaspunaseid pojenge. Õied on mitme kroonlehega (üle 100 kroonlehe) ja püsivad avatud mitu päeva kauem kui enamiku lootoste õied ja nad jäävad päeva lõpuni avatuks. Sobib eriti väikestele tiikidele.

* Lootosed saadetakse tervete risoomide ja lehtedega
* Tarneaeg: 3 – 13 tööpäeva aprillist – mainiseptembris

Ainult 1 laos

Kategooria:

Lootos Momo Botan on kääbussort, mis meenutab ilusaid roosakaspunaseid pojenge. Õied on mitme kroonlehega (üle 100 kroonlehe) ja püsivad avatud mitu päeva kauem kui enamiku lootoste õied ja nad jäävad päeva lõpuni avatuks. Sobib eriti väikestele tiikidele.

Omadused
* Õievärv: roosakaspunane
* Õied: 20 cm
* Lehed: 30 – 40 cm
* Taime kõrgus: 120 cm
* Istutamise sügavus: 30 – 40 cm
* Lootos Momo Botan õitseb juunist ja augustini.

Istutamine

Kevadel saadame lootose risoomid, ilma mullata. Neid tuleks käsitseda ettevaatlikult – risoomid on habrad. Pärast pakendist väljavõtmist tuleks need panna sooja ja valgusküllasesse kohta vette – istutamist võivad nad oodata mitu kuni kümmekond päeva, võite oodata esimeste lehtede ilmumist. Küll aga tuleks kohe istutada, kui märkate seenhaiguste, hallituse vms tunnuseid.

Risoomid on kõige parem istutada dekoratiivsetesse suurtesse anumatesse (eelistatult ümmargustesse), millest saab iseenesest väike tiik. Muda põhjaga tiiki istutades võivad nad muutuda invasiivseteks. Lootosed vajavad istutamiseks savist pinnast. Risoomid istutatakse horisontaalselt ja kaetakse õhukese, maksimaalselt mõne sentimeetri paksuse mullakihiga. Lehtedega kasvuotsad peavad veepinnast kõrgemale ulatuma. Ideaalne veetase maapinnast on umbes 10 cm kõrgusel.

Alates mai keskpaigast saab lootostega vaasid ja konteinerid paigutada aeda, terrassile või rõdule. Parim oleks, kui koht oleks päikeseline ja varjuline.

Talvel on soovitatav hoida lootose risoomidega anumaid jahedas ruumis – et temperatuur ei langeks alla 0 kraadi.

Kasvamine

Lootosed kasvavad vertikaalselt, seega vastab nende katmispind istutusnõu suurusele. Muda põhjaga tiiki istutades võivad nad muutuda invasiivseteks.

Lootosed on sama vastupidavad kui vesiroosid ja veelgi jõulisemad. Edukaks kasvamiseks vajavad nad päikesevalgust, piisavat kasvupinda ja  mulda, lämmastikurikast väetist ning istutussügavust, mis ei ületa 30 cm. Istutamisel peab olema ettevaatlik, sest lootose risoomid on habrad.

Lotost võib meie 20 L konteineritesse istutada üheks hooajaks, kuid seejärel tuleb need jagada ja samadesse konteineritesse ümber istutada või natuke mahukamasse konteinerisse (150 L).

Sulle võib meeldida ka…