Luitstuur

49.90 

Luitstuura kutsutakse vahel ka magevee haiks oma seljauime ning haidele sarnase saba tõttu. Kala on eriline ka oma pikliku ja lapiku ninamiku poolest, mis võib olla kuni kolmandik tema keha kogupikkusest. Antud tuurlane on ainus, kes toitub zoo- ja fütoplanktonist.

Kala pikkus: 12 – 16 cm

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Laost otsas

Kategooria:

Luitstuur (Polyodon spathula) on tuurlaste lähisugulane. Luitstuura kutsutakse vahel ka magevee haiks, oma seljauime ning haidele sarnase saba tõttu. Luitstuura teeb eriliseks tema iseloomulik piklik ning lapik ninamik, mis võib olla kuni kolmandik tema keha kogupikkusest.

Antud tuurlane on ainus, kes toitub zoo- ja fütoplanktonist ning ujub pidevalt avatud suuga. Hambad luitstuuradel puuduvad.

Üpris kiire kasvuga, võib kasvada 2.2 meetri pikkuseks, kaaluda kuni 90 kg ning eluiga võib ulatuda kuni 55 aastani.

Luitstuura looduslik elupaik on USAs, Mississipi jões ja jõgikonnas, ka jõgikonnaga seotud järvedes.

Kodutiikides paljuneda ei suuda, kuid luitstuura kalamaime on edukalt võimalik seal kasvatada. Hoidub üldiselt kallastest kaugemale ning kevadel ja suvel võib sooritada hüppeid veest välja.

Luitstuur on hinnatud toidukalana ning ka maitsva kaaviari tõttu.

Millised ohud? Saarmas, haug ja teised röövtoidulised liigid.

Aereerimine. Talvel soovitame tiiki aereerida, et vältida hapnikupuudust ja tagada kalade ellujäämine. Aereerimine aitab eemaldada kahjulikke gaase (metaani ja vesiniksulfiidi) ning takistab anaeroobse keskkonna teket jää all, mis võib kahjustada kalade tervist.

Sulle võib meeldida ka…