Vesiroos James Brydon

23.00 

Vesiroos James Brydon on erakordselt vastupidav vesiroos väga huvitavate karmiini ja fuksia karikakujuliste õitega. Õigeks kasvuks ja õitsemiseks piisab päevas 3-4 tundi päikest (enamikul vesiroosidel on palju suuremad nõudmised päikesevalguse osas).  Rikkalikult õitsev sort, mis kohaneb isegi miniatuurses tiigis.

* Vesiroosid saadetakse tervete risoomide ja lehtedega istutuskorvis
* Tarneaeg: 3 – 13 tööpäeva maist septembri lõpuni

Ainult 2 laos

Kategooria:

Vesiroos James Brydon on väga vana vesirooside sort, mis on on ennast pika aja jooksul tõestanud. Väga pika õitsemisajaga sort.

Omadused
* Õievärv: roosa-punased topeltõied ja oranžid tolmukad.
* Õied: 10 – 14 cm kausikujulised; õrna lõhnaga; üks õis õitseb kuni 5 päeva; õied sulguvad hilisõhtul ja avanevad hommikul.
* Lehed: 15 – 20 cm, ümmargused, pronksjasrohelised lillade laikudega; lehe eluiga 6 nädalat.
* Taime laius: 60 – 150 cm.
* Vee sügavus: 30 – 150 cm.
* Vesiroos James Brydon sobib nii väikesse tiiki, kui ka terrassil olevasse veega täidetud potti/anumasse. Õitsenud õite ja koltunud lehtede eemaldamine aitab hoida vee puhtamana.

Istutamine
Looduslikku tiiki saab vesiroosi istutada otse mutta, vähemalt 50 cm sügavusele, kus põhi ära ei külmu. Sellisel juhul talvitub vesiroos väga edukalt. Põhi ei tohiks olla liialt liivane, kasvuks vajab ta rammusat savikat pinnast. Kui tiik külmub ära, siis tuleb sügisel taim koos korviga veest välja võtta ja viia mujale talvituma. Selleks sobib kelder, milles temperatuur on stabiilselt mõned kraadid plusspoolel.Selleks asetage taim eraldi veega täidetud anumasse. Talvel kontrollige, et vett oleks taimel piisavalt ning vajadusel lisage juurde.

Sulle võib meeldida ka…