ALE!

Koi valik (A klass)

7.90 39.00 

7.90  - 39.00 

Koi ehk Jaapani karp. A-klassi isendid on imporditud Saksamaalt; neid iseloomustavad kindlad aretusliinid, mis paistavad silma erksamate värvide poolest.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Koi (Jaapani karpkala) on karpkalast (Cyprinus carpio) aretatud dekoratiivne ilukala, keda peetakse tiikides või akvaariumides. Karplane on pärit Aasiast, kuid seda on sisse toodud ja levinud üle maailma, sealhulgas Euroopas, Ameerikas ja Austraalias.

Värvikombinatsioonid on seinast seina. Põhilisteks värvideks on valge, must, punane, kollane ja kreemjas. Kalad jagunevad tõugudesse (liinidesse) vastavalt sellele, kuidas on määratletud nende värvikombinatsioonid ja soomustus. Koi kalade ajaloo ja aretusega saab tutvuda Kalapeedia veebisaidil.

Koi karpkala on tavaliselt suurekasvuline kalaliik, kes võib kasvada kuni 120 cm pikkuseks.

Karplane eelistab elupaigana aeglase vooluga jõgesid, järvi ja tiike ning taluvad erinevaid veetemperatuure.

Koi karpkala toitub väiksematest selgrootutest, putukatest ja taimedest mida leiab veekogu põhjast. Lisatoiduna võib anda Alltech Coppensi poolt valmistatud professionaalset koi kaladele mõeldud kalasööta. Jõusööda spetsiaalne koostis annab kaladele erksat värvust ning samaaegselt tugevdab kalade seedimist ja immuunsüsteemi.

Koi karpkalad saavad Eesti tingimustes talvitumisega hakkama, kuid sõltuvalt tiigi suurusest ja asustus-tihedusest võib vajada lisa aereerimist (vt täpsemalt “Kuidas hapnik vette saab, mis asjaoludel seda talvel napib ja kuidas seda probleemi lahendada“).

Tiigikalad.ee poes saadavate koide värvivalik on rikkalik. Hooajal saabub mitu korda kuus meie valikusse uued kalad. Kahjuks ei saa me garanteerida ühe konkreetse liigi/värvi olemasolu iganädalaselt. Kohapeale tulles saab ülevaate kõigist hetkel meil saadaolevatest koidest; klient saab teha nende hulgast oma valiku. Kui ost on tehtud läbi e-poe, siis on võimalus tellimuse juures olevatesse märkmetesse lisada värvieelistused. E-poe tellimustel püüame võimaluste piires arvestada kliendi soovidega, kuid kahjuks ei saa me garanteerida soovitud värvi/liigi olemasolu. Samuti ei saa me teha pilte/videoid igast kalast või uuest partiist eraldi, sest olemasolevate kalade valik muutub igapäevaselt.

Sulle võib meeldida ka…