ALE!

Albiino valgeamuur

Original price was: 14.90 €.Current price is: 9.90 €.

9.90  - 9.90 

Albiino valgeamuur on haruldane ja kaunis kalaliik, mis on tuntud oma võime poolest hoida veekogud puhtad ja tasakaalus. Selle ilus valge-kollane värvus lisab veekeskkonnale erilist võlu ning tema rohusööja omadused aitavad vältida tiikide kinnikasvamist. Ideaalne valik neile, kes soovivad jälgida parve liikumist ja hoolitseda samal ajal veekeskkonna tervise eest.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Albiino valgeamuur (ctenophanyngodon idella albino) on valgeamuurist aretatud dekoratiivvorm. Paistab tiigist silma oma valge keha ja erkpunaste silmadega. Suur kala on vaatamisväärsus nii kodutiigis kui ka ilukalade basseinis.

Nii nagu tavaline valgeamuur, toitub ka albiino täiskasvanuna valdavalt veetaimedest – aitab vältida tiiki kinnikasvamist. Valgeamuur on ainuke Eestis kasvatatav kalaliik, kelle toidusedel koosneb valdavalt veetaimedest. 

Kas on vaja anda lisatoitu? Kui eesmärgiks on tiigis taimestiku vähendamine, siis pole vaja valgeamuuri tiigis sööta. Taimestiku vähenedes võib anda lisasöödana karplaste sööta, näiteks Grower-13EF. Samuti võib sügisel soovi korral anda valgeamuuridele kõrgkvaliteetset sööta, et kalad saaksid vajalikke vitamiine ja mineraale pika talve üleelamiseks.

Valgeamuuri saab tiigis pidada koos teiste tiigikaladega kuna toidubaasi pärast ei konkureeri nad teiste kaladega. Heaks kaaslaseks on näiteks pakslaup, kes sööb vetikaid (rohelist hõljuvat massi ilma juurteta), või kuldsäinas, kes sööb sääsevastseid.

Valgeamuur vajab sigimiseks sooja kliimat ja suuri kiirevoolulisi jõgesid. Koetud mari peab kuni vastsete koorumiseni triivima voolus kuni 50 km. Eesti tiikides amuur ei paljune.

Eesti jahedas kliimas on amuuri kasv võrdlemisi aeglane. Seevastu on ta pikaealine, elades ca 20-aastaseks.

Mitu amuuri on vaja, et tiik oleks puhas? Sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Arvesse peab võtma tiigi omaniku soovi – kui kiiresti tahaks saavuta tulemust: kas esimesel aastal või mõne aasta pärast. Tavaliselt on algul kalade biomass väike, taimed jõuavad rohkem juurde kasvada. Paari aasta pärast saavutavad kalad mõõtmed, mille puhul neile süüa ei jagu – siis võib mõne välja püüda või neid pisut toita.
Kuna valgeamuurid ja albiinod ujuvad parves koos, annab albiino valgeamuur selge märguande parve asukohast veekogus. Tema eristuv valge värvus muudab parve kergesti märgatavaks.

Millised ohud? Haigur, saarmas, haug ja teised röövtoidulised liigid.

Aereerimine. Talvel soovitame tiiki aereerida, et vältida hapnikupuudust ja tagada kalade ellujäämine. Aereerimine aitab eemaldada kahjulikke gaase (metaani ja vesiniksulfiidi) ning takistab anaeroobse keskkonna teket jää all, mis võib kahjustada kalade tervist.

Sulle võib meeldida ka…