Angerjas

1.50 4.90 

1.50  - 4.90 

Angerjas toitub põhjaloomastikust ja väiksematest kaladest. Tihti asustatakse angerjaid kodutiikidesse, et kontrollida teiste kalaliikide populatsiooni (näiteks kogre). Kala eelistab mudase põhjaga soojaveelist veekogu. Kodutiigis ei paljune.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Angerjas (Anguilla anguilla) on erilise “maduja” välimusega kalaliik, kes suudab elada ka kodutiikides.

Angerjas toitub põhiliselt põhjaloomastikust ja väiksematest kaladest. Tihti asustatakse angerjaid kodutiikidesse, et kontrollida teiste kalaliikide populatsiooni (näiteks kogre). Kuna angerja väike suu võimaldab neil süüa teiste kalade poegi, ei kujuta röövkala ohtu suurematele kaladele (näiteks mitmeaastalisele valgeamuurile).

Angerjad eelistavad mudase põhjaga soojaveelist veekogu. Soe vee temperatuur (20+ kraadi) on angerja toitumisele ja kasvamisele väga oluline. Veetemperatuuri alla 8 kraadi saabudes lõpetab aga angerjas üldse toitumise, langedes põhja nn “taliuinakusse”.

Angerjad ei ole kiire kasvuga kalad. Eesti looduslikes veekogudes on aastavanune angerjas keskmiselt 15 – 16 cm pikk ning kaalub 4 – 6 grammi, kolmeaastased vastavalt 35 – 40 cm ja 70 – 85 grammi. Alles kümneaastaselt saavutavad angerjad kilose kehamassi ja on selleks ajaks 70 – 80 cm pikad.

Tiikides angerjad paljuneda ei suuda.

Ohud. Tasub ettevaatlik olla tiigi ülevoolude ning väljavooludega, sest angerjad võivad sealt otsida endale väljapääsu. Selle vältimiseks on soovitatav väljavoolud katta võrguga, kust angerjad läbi ei pääseks.

Sulle võib meeldida ka…