Butterfly koi

19.90 

19.90  - 19.90 

Butterfly koi paistab hästi silma tänu oma eriti pikale sabale ning uimedele (meenutab liblikat). Värvikombinatsioonid on seinast seina.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Butterfly koi on üks ilusaim koide aretusliin. Kalad paistavad hästi silma tänu oma eriti pikale sabale ning uimedele (meenutavad liblikaid). Värvikombinatsioonid on seinast seina, üks isend on dekoratiivsem kui teine.

Karplane eelistab elupaigana aeglase vooluga jõgesid, järve ja tiike. Kala on vastupidav erinevatele
veetemperatuuridele.

Butterfly koi toitub väiksematest selgrootutest, putukatest ja taimedest mida leiab veekogu põhjast. Lisatoiduna võib anda Alltech Coppensi poolt valmistatud professionaalset koi kaladele mõeldud kalasööta. Jõusööda spetsiaalne koostis annab kaladele erksat värvust ning samaaegselt tugevdab kalade seedimist ja immuunsüsteemi.

Koi karpkalad saavad Eesti tingimustes talvitumisega hakkama, kuid sõltuvalt tiigi suurusest ja asustus-tihedusest võib vajada lisa aereerimist (vt täpsemalt “Kuidas hapnik vette saab, mis asjaoludel seda talvel napib ja kuidas seda probleemi lahendada“).

Soodsates tingimustes peetavad kalad võivad kasvada kodutiigis vähem kui kümne aastaga 0.8 m pikkuseks ning kaaluvad selle pikkuse juures juba 10 kg. Lisaks kalade suurusele peab arvestama nende suhteliselt pika elueaga, mis enamasti on 30 – 40 aastat.

Peab mainima, et koi kalad on truud ja sõbralikud vees elavad kaaslased, kes tunnevad ära oma peremehe! Kalad õpivad ära asjaolud ning seosed, mis neile kõhutäit ennustavad. Samuti oskavad nad anda märku oma tühjast kõhust ning väga lühikese ajaga harjuvad kalad ka käest söötmisega. Aastatega õpivad nad tundma oma inimestest toitjaid (välimuse, hääle ja sammude järgi). Nad õpivad eristama inimeste kõnnakul tekkivat heli ja teavad täpselt, kas tulemas on oma või võõras inimene. Peremehel lasevad kalad end sügada ja silitada ning on sedavõrd usaldavad, et lasevad ennast isegi veest välja tõsta ja ootavad kannatlikult kuni nad vette tagasi saavad.

Tiigikalad.ee poes saadavate koide värvivalik on rikkalik. Hoojala täieneb meie valik mitu korda kuus uute kaladega. Kahjuks ei saa me garanteerida ühe konkreetse liigi/värvi olemasolu iganädalaselt. Kohapeale tulles saab ülevaate kõigist hetkel meil saadaolevatest koidest; klient saab teha nende hulgast oma valiku. Kui ost on tehtud läbi e-poe, siis on võimalus tellimuse juures olevatesse märkmetesse lisada värvieelistused. E-poe tellimustel püüame võimaluste piires arvestada kliendi soovidega, kuid kahjuks ei saa me garanteerida soovitud värvi/liigi olemasolu. Samuti ei saa me teha pilte/videoid igast kalast või uuest partiist eraldi, sest olemasolevate kalade valik muutub igapäevaselt.

Sulle võib meeldida ka…