Säga (albiino)

Albiino säga (Silurus glanis albino) on albiino vorm euroopa sägast. Soojaveeline röövkala on kiire kasvuga. Säga hoiab põhja lähedale ning enamasti öise eluviisiga. Kala on tuntud ka oma maitsva ja luudevaese liha poolest.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Albiino säga (Silurus glanis albino) teeb eriliseks tema silmapaistev valge värvus. Albiinole on iseloomulikud pikad poised suunurkades, soomusteta heleda värvusega keha, võrdlemisi suur suu ning peenike tagakeha.

Sarnaselt euroopa sägale on ka albiino säga kiire kasvuga. Aastased sägad meie vetes on 15 – 18 cm pikad ning 20 – 35 grammised, nelja- ja viieaastased aga juba 65 – 80 cm ja 2 – 3 kilosed.

Elutingimuste osas säga valiv ei ole, kuid eelistab võimalikult sooja vett (mida soojem vesi, seda kiirem on ka kasv). Säga hoiab põhja lähedale (aukudesse ning varjete alla), on eraklik ning enamasti öise eluviisiga.

Säga on puhtalt röövtoiduline kala, toitudes teistest kaladest ning konnadest. Kuna säga on röövtoiduline, siis kodutiikidesse asustatakse teda enamasti eesmärgiga saada lahti mõnest teisest kalaliigist (näiteks kogrest).

Kodutiikides säga üldiselt paljunemiseks võimeline ei ole.

Albiino säga on tuntud ka oma maitsva ja luudevaese liha poolest.

Sulle võib meeldida ka…