Sterlet

9.90 

Sterlet on võrreldes teiste tuurlastega väikseim ning lühima elueaga, vastavalt 100 cm ning 25 aastat. Toitub enamasti selgrootutest. Kodutiikides ei paljune.

Kala pikkus: 23-27 cm

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Laost otsas

Kategooria:

Sterlet (Acipenser ruthenus) on võrreldes teiste tuurlastega väikseim ning lühima elueaga, vastavalt 100 cm ning 25 aastat.

Sterlet on üldiselt mageveekala, kellele sobivad kudemiseks kiirevoolulised madalad kruusase põhjaga jõelõigud.  Looduses suudab ka paljunedes ristuda vene tuura ja sevrjuugaga. Kodutiikides ei paljune.

Kuna sterleti eluiga võrreldes teiste tuurlastega on lühem, siis on ka suguküpsuse saavutamise aeg lühem: isastel 3-7 aastat ning emastel 5-12 aastat.

Oma väikese suu tõttu toitub enamasti selgrootutest, esmajoones putukate vastsetest, keda veekogu põhjast leida võib. Kodutiigis võib kaladele anda tasakaalustatud uppuvat jõusööta. Tuuralistele mõeldud kalasööt on rasvasem kui karplasteoma.

Millised ohud? Esimestel aastatel on kalad lihtne saak saarmale, haugile ja teistele röövtoidulistele liikidele.

Aereerimine. Talvel soovitame tiiki aereerida, et vältida hapnikupuudust ja tagada kalade ellujäämine. Aereerimine aitab eemaldada kahjulikke gaase (metaani ja vesiniksulfiidi) ning takistab anaeroobse keskkonna teket jää all, mis võib kahjustada kalade tervist.

Sulle võib meeldida ka…