ALE!

Vesiroos Escarboucle

Original price was: 30.00 €.Current price is: 25.00 €.

Vesiroos Escarboucle on intensiivselt punane. Sort on vana ja usaldusväärne. Sobib suurtele tiikidele ja ka veidi varjutatud kohtadesse. Õied on avatud hilis õhtuni.

* Vesiroosid saadetakse tervete risoomide ja lehtedega istutuskorvis
* Tarneaeg: 3 – 13 tööpäeva maist septembri lõpuni

Ainult 3 laos

Kategooria:

Vesiroos Escarboucle on vana usaldusväärne sort. Tal on “punaseim punastest” maine (enamik “punaseks” klassifitseeritud vesiroosid on tegelikult suuremal või vähemal määral roosa või fuksia värvi). Vesiroos on väga suur, mistõttu sobib ideaalselt keskmistele või suurtele tiikidele. Kuni hilise õhtuni, kui teised liiliasordid on oma õied sulgenud, jääb Escarboucle avatuks (seepärast sobib ka veidi varjutatud kohtadesse).

Omadused
* Õievärv: intensiivselt punane
* Õied: 14 cm meeldiva lõhnaga.
* Lehed: 16 – 20 cm rohelised.
* Taime laius: 100 – 200 cm.
* Vee sügavus: 30 – 90 cm.
* Vesiroos Escarboucle õitseb juunist ja septembrini.

Istutamine
Looduslikku tiiki saab vesiroosi istutada otse mutta, vähemalt 50 cm sügavusele, kus põhi ära ei külmu. Sellisel juhul talvitub vesiroos väga edukalt. Põhi ei tohiks olla liialt liivane, kasvuks vajab ta rammusat savikat pinnast. Kui tiik külmub ära, siis tuleb sügisel taim koos korviga veest välja võtta ja viia mujale talvituma. Selleks sobib kelder, milles temperatuur on stabiilselt mõned kraadid plusspoolel. Selleks asetage taim eraldi veega täidetud anumasse. Talvel kontrollige, et vett oleks taimel piisavalt ning vajadusel lisage juurde.

Sulle võib meeldida ka…