Kuldkala

5.00 

Kategooria:

Kuldkala

Kuldkala ehk värviline koger on hõbekogrest aretatud dekoratiivvorm. Väliselt erineb koi karpkaladest selle poolest, et kuldkaladel ei ole poiseid. Kuldkalad paljunevad Eesti kliimas väga kiiresti. Kuldkala kolmas-neljas põlvkond meenutab hõbekokre (koi karpkala järglased on alati värvilised).

Nimetus “kuldkala” ei tähenda, et kõik kalad oleksid oranžid. Leidub ka kirjusid ja uhke loorsabaga kuldkalu:

  • Komeedil on väga pikk sabauim, mis ületab mõnikord 3—4 korda kehapikkuse. Mõnedel kaladel on pikenenud ka rinna- ja kõhuuimed. Värvus võib olla erakordselt varieeruv.
  • Lehviksaba on lühikese, kuid kahekordsete hõlmadega sabauimedega kala.
  • Shubunkinil on suhteliselt lühike keha ja pikk ühekordsete hõlmadega sabauim. Hinnatakse just läbipaistvate soomustega (“soomusteta”) ja nn. sitsikirjusid (sinise, musta, kollase ja valge värvuse kombinatsioonid) kalu.
  • Loorsaba paistab silma väga pika, läbipaistva (nagu loor) kahekordse sabauimega. Mõnikord on ka seljauim kahekordne. Loorsaba kehaproportsioonide kohta kehtivad kindlad nõuded: neil peab olema lühike ja ümar keha, lühike pea, keha ja uimede mõõtmete täpne vahekord.

E-poe tellimustel püüame võimaluste piires arvestada kliendi soovidega, kuid kahjuks ei saa me garanteerida soovitud värvi/liigi olemasolu. Samuti ei saa me teha pilte/videoid igast kalast või uuest partiist eraldi, sest olemasolevate kalade valik muutub igapäevaselt.

Kuidas osta, transportida ja asustada eluskalu? Loe siin.

Sulle võib meeldida ka…