Vikerforell (triploid)

2.99 

15-17 cm

Laost otsas

Kategooria:

Vikerforell

Vikerforell (Oncorhynchus mykiss) on kalaliik lõheliste sugukonnast.

Vikerforellil on tüüpiline lõhelase voolujooneline kehakuju, kuid teiste forellidega võrreldes on ta natuke jässakam. Värvus sõltub elupaigast, vanusest, soost, suguküpsuse astmest. Selg on tumehall, sinkjas- või rohekashall, küljed oliiv- või hallikasrohekad, sinakad või kollakad. Piki külge kulgeb iseloomulik roosakaslilla lai vööt. Ülalpool vööti tihedalt musti tähne, allpool neid hõredamalt. Maimude külgedel on lõhilastele tüüpilised tumedad tähnikulaigud, nn. näpujäljed.

Vikerforell on väga kohanemisvõimeline liik. Eelistab vee tº 10-18 ºC, ent talub isegi 16-30 ºC. Pole nii nõudlik varjepaikade ja voolurežiimi suhtes kui jõeforell, võib elada ka kanaliseeritud jõelõikudes.

Looduslikes vetes sööb noor vikerforell zooplanktonit, putukavastseid, väikseid limuseid, vanemad vikerforellid toituvad kaladest. Toitub kõige paremini vee tº 14-18 ºC juures, kuid ei paastu isegi talvel 2-3 ºC juures. Kasvandustes söödetakse tänapäeval vikerforelli vaid granuleeritud kuivsöödaga. Seda kulub 1 kg kala tootmiseks umbes 1,1 kg. Looduses saab forell tema liha punaseks muutva värvaine vähilistest või vähilisi söönud kaladest, kasvandusekalale aga antakse vastav värvaine (astaksantiin) söödalisandina.

Kalakasvandustes aastased kaaluvad harilikult 100 g, kaheaastased 500-700 g, kolmeaastased 1-2 kg ja viieaastased 5-7 kg.

Kuidas osta, transportida ja asustada eluskalu? Loe siin.