Linask

1.99 

1.99  - 1.99 

Linask on rahumeelne mageveekala. Eelistab taimestikurikkaid ja mudase põhjaga veekogusid ning on vastupidav hapnikupuudusele ja kõrgele veetemperatuurile. Kodutiigis paljuneb kiiresti.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Linask (Tinca tinca) on rahumeelne mageveekala. Tal on tillukesed soomused paksu limase naha sees. Selg on tumeroheline või pruun, küljed heledamad, pronksikarva, kõht kollakasvalge. Uimed tumepruunid või rohelised. Suu väike, suunurkades on üks paar väikeseid poiseid. Silmad on punakaspruunid.

Linask eelistab hästi soojeneva seisva veega taimestikurikkaid mudase põhjaga kohti. Erinevalt kuldsäinast on linask päevavalguses üsna passiivne, tegutseb enamasti hämarikus. Talveks poeb mutta, jääb uinakusse. Talub suurepäraselt hapnikupuudust ja kõrget veetemperatuuri (kuni 40 ºC).

Linaskid kasvavad aeglaselt. Viiendal eluaastal saavutavad nad pikkuse 30 cm ja kaalu 900–1200 g. Linaskite toiduratsioonis domineerib esialgu zooplankton, hiljem bentostoit (veekogude põhjasetteis ja põhjas elavate organismide kogum). Lisatoiduna sobivad uppuvad karplaste jõusöödad.

Linaskid suudavad edukalt kodutiigis paljuneda. Eestis saavad emased suguküpseks harilikult 4-5-aastaselt, isased keskeltläbi aasta nooremalt.

Linaskist aretatud iluvorm on kuldlinask, mida eristab särva kuldne värvus.

 

Sulle võib meeldida ka…