Koi valik (B klass)

17.90 

17.90  - 17.90 

Koi ehk Jaapani karp. B-klassi isenditel on tagasihoidlikumad värvid, tihti tiigis ise paljunenud või A klassist välja sorteeritud kalad.

Kala ostu-, transpordi- ja asustamiseinfo

Kategooria:

Koi ehk Jaapani karp on levinuim ja armastatuim ilukala kodutiigis. Iluvorm on aretatud karpkalast (Cyprinus carpio).

Värvikombinatsioonid on seinast seina. Põhilisteks värvideks on valge, must, punane, kollane ja kreemjas. Koi karpkalu jagatakse kategooriatesse ja tõugudesse (liinidesse) vastavalt sellele, kuidas on piiritletud
värvikombinatsioonid ja soomused.  B-klassi koi karpkaladel on tagasihoidlikumad värvid, tihti tiigis ise paljunenud või A klassist välja sorteeritud kalad.

Jaapani karp on tavaliselt suurekasvuline kalaliik, kes võib kasvada kuni 120 cm pikkuseks.

Karplane eelistab elupaigana aeglase vooluga jõgesid, järve ja tiike. Kala on vastupidav erinevatele
veetemperatuuridele.

Koi karpkala toitub väiksematest selgrootutest, putukatest ja taimedest mida leiab veekogu põhjast. Lisatoiduna võib anda Alltech Coppensi poolt valmistatud professionaalset koi kaladele mõeldud kalasööta. Jõusööda spetsiaalne koostis annab kaladele erksat värvust ning samaaegselt tugevdab kalade seedimist ja immuunsüsteemi.

Koi karpkalad saavad Eesti tingimustes talvitumisega hakkama, kuid sõltuvalt tiigi suurusest ja asustus-tihedusest võib vajada lisa aereerimist (vt täpsemalt “Kuidas hapnik vette saab, mis asjaoludel seda talvel napib ja kuidas seda probleemi lahendada“).

Tiigikalad.ee poes saadavate koide värvivalik on rikkalik. Hooajal täieneb meie valik mitu korda kuus uute kaladega. Kahjuks ei saa me garanteerida ühe konkreetse liigi/värvi olemasolu iganädalaselt. Kohapeale tulles saab ülevaate kõigist hetkel meil saadaolevatest koidest; klient saab teha nende hulgast oma valiku. Kui ost on tehtud läbi e-poe, siis on võimalus tellimuse juures olevatesse märkmetesse lisada värvieelistused. E-poe tellimustel püüame võimaluste piires arvestada kliendi soovidega, kuid kahjuks ei saa me garanteerida soovitud värvi/liigi olemasolu. Samuti ei saa me teha pilte/videoid igast kalast või uuest partiist eraldi, sest olemasolevate kalade valik muutub igapäevaselt.

Sulle võib meeldida ka…