Valgeamuur

2.907.00

* Tarneaeg: 3 – 13 tööpäeva

Kalu ei broneerita. Saadavus palume täpsustada enne järeletulekut.

Kategooria:

Kirjeldus

Valgeamuur (ctenophanyngodon idella) on Hiinast pärinev karpkalalane. Amuur elab Hiina ja Venemaa piiril oleva Amuuri jõe vesikonnas; selle järgi ongi ta saanud eestikeelse nimetuse.

Kala toitub täiskasvanuna valdavalt kõrgematest veetaimedest ja makrovetikatest. Kesk-Aasia riikides on amuure peetud selleks, et nad puhastaksid niisutuskanaleid taimestikust. Samal otstarbel toodi neid nõukogude ajal ka Eestisse: et nad aitaksid vältida veehoidla kinnikasvamist.

Amuur vajab sigimiseks sooja kliimat ja suuri kiirevoolulisi jõgesid. Koetud mari peab kuni vastsete koorumiseni triivima voolus kuni 50 km. Eesti tiikides amuur ei paljune.

Eesti jahedas kliimas on amuuri kasv võrdlemisi aeglane, kuid ta on pikaealine. Ilmselt nõukogude ajast meie vetesse jäänud isendid on ligikaudu 20 aastaga kasvanud ülisuureks.

Valgeamuuri saab pidada koos teiste tiigikaladega kuna toidubaasi pärast ei konkureeri nad teiste kaladega. Valgeamuur on ainuke Eestis kasvatatav kalaliik, kelle toidusedel koosneb valdavalt veetaimedest. 

Valgeamuuri aretatud iluvorm on albiino valgeamuur.

Mitu amuuri on vaja, et tiik oleks puhas? Sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Tavaliselt on algul kalade biomass väike, taimed jõuavad rohkem juurde kasvada. Paari aasta pärast saavutavad kalad mõõtmed, mille puhul neile süüa ei jagu – siis võib mõne välja püüda või neid pisut toita. Arvesse peab võtma tiigi omaniku soovi – kui kiiresti tahaks saavuta tulemust: kas esimesel aastal või mõni aasta pärast.

Millised ohud? Haigur, saarmas, hauk, latikas ja teised röövikud.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Valgeamuur”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sulle võib meeldida ka…